Представници општине Рудо на свечаностима поводом Дана Града Ужица

На позив градоначелника Ужица замјеник начелника и начелник општине Рудо присуствовали су свечаној скупштин и академији поводом Дана Града Ужица.

Свечаном академијом, која је одржана у ужичком Народном позоришту,  обиљежен је Дан града Ужица и сећање на 09. октобар 1329. године када је у дубровачким списима име града на Ђетињи први пут поменуто.

Председник скупштине Града Ужица Бранислав Митровић отворио је Свечану седницу ријечима: „Ужице у периодима успона и падова у периодима тешких разарања и интезивног развоја, опстаје на раскрници важних саобраћајница, путева на којима се мјешају, укрштају и мимоилазе културе и идеологије. При том, Ужице је увек у центру војних, културних и осталих дешавања и утицаја. За наше пријатеље Ужице је увек на пола пута, а за оне које у Ужицу живе, Ужице је циљ и крај сваког пута“.

На свечаности су уручене награде, признања, повеље и медаље заслужним грађанима, удружењима,  предузетницима и спортистима за заслуге и дела која доприносе развоју Ужица.