Srebro za rakiju iz Rudog

Na ovogodišnjem Četvrtom međunarodnom festivalu prirode i tradicije „Žestival“, koji je održan od 31.08 do 01.09. u Užicu takmičili su se i proizvođači iz Rudog.

„Žestival“ je međunarodni festival prirode i tradicije koji se održava u Užicu. Ovaj festival promoviše najkvalitetnije, autentične proizvode jedinstvenog ukusa i vrhunskog kvaliteta sa područija Zapadne Srbije i zemalja iz regiona, koji se proizvode po tradicionalnim recepturama, od kojih su neki osvojili zahtjevna evropska tržišta, a neki su na putu da to učine.

Ženska inicijativa  COD Luna iz Rudog pozvana je da učestvuje na sajmu kao izlagač i da u takmičarskom djelu delegira dva proizvođača rakije u dvije kategorije destilerija i poljoprivrednih gazdinstava.

Ispred opštine Rudo takmičili su se Mitra Kepić i Ilija Arsić. Oni su u kategoriji Poljoprivrednih gazdinstava osvojili  srebrne medalje u nadmetanju u konkurenciji od 35 gazdinstava iz regiona i 85 predstavnika destilerija.

zestica