Одржано предавање за жене

Поводом кампање 16 дана активизма  Удружење жена „Ева“ је одлучило организовати активности за подршку женама.  Oве године Удружење је организовало предавање посвећено женама на тему „ПРЕВЕНЦИЈА РАKА ГРЛИЋА МАТЕРИЦЕ И РАКА ДОЈКЕ“ које се одржало 28.11.2018.године у просторијама Дома културе у Рудом. Предавање је одржала докторка специјалиста гинекологије и акушерства Марина Миликић у циљу превенције здравља жена.

Удружење је у сарадњи са Удружењeм жена “СНОП” из Рогатице раније имало предавање на тему о насиљу над женама које је водила Самра Филиповић Хаџиабдић, директорка Агенције за равноправност полова у Бих . На предавању је представила поступање у случајевима насиља над женама и упознала нас са Kонвенцијом Савета Европе о спречавању и сузбијању насиља над женама. Предавању су присуствовали представници јавних установа са наше општине. Након краћег разматрања дошло се до закључка да све институције које се баве овим питањем имају кординисан рад и да су случајеви насиља у породици веома ретки.

У сарадњи са општином Рудо, Домом културе и медијском подршком ТВ Рудо.