Održano predavanje za žene

Povodom kampanje 16 dana aktivizma  Udruženje žena „Eva“ je odlučilo organizovati aktivnosti za podršku ženama.  Ove godine Udruženje je organizovalo predavanje posvećeno ženama na temu „PREVENCIJA RAKA GRLIĆA MATERICE I RAKA DOJKE“ koje se održalo 28.11.2018.godine u prostorijama Doma kulture u Rudom. Predavanje je održala doktorka specijalista ginekologije i akušerstva Marina Milikić u cilju prevencije zdravlja žena.

Udruženje je u saradnji sa Udruženjem žena “SNOP” iz Rogatice ranije imalo predavanje na temu o nasilju nad ženama koje je vodila Samra Filipović Hadžiabdić, direktorka Agencije za ravnopravnost polova u Bih . Na predavanju je predstavila postupanje u slučajevima nasilja nad ženama i upoznala nas sa Konvencijom Saveta Evrope o sprečavanju i suzbijanju nasilja nad ženama. Predavanju su prisustvovali predstavnici javnih ustanova sa naše opštine. Nakon kraćeg razmatranja došlo se do zaključka da sve institucije koje se bave ovim pitanjem imaju kordinisan rad i da su slučajevi nasilja u porodici veoma retki.

U saradnji sa opštinom Rudo, Domom kulture i medijskom podrškom TV Rudo.