Potpisani ugovori o sufinansiranju projekata sa načelnicima šest opština

Ministar uprave i lokalne samouprave Republike Srpske Lejla Rešić potpisala je danas (29.11.2018.) u Banjaluci ugovore sa načelnicima opština Petrovac-Drinić, Istočni Mostar,  Kneževo,  Šamac, Kostajnica i zamjenikom načelnika opštine Rudo o sufinansiranju projekata ovih lokalnih zajednica u ukupnom iznosu od oko 100.000 KM.

Rešićeva je istakla da su ove lokalne zajednice ispunile sve potrebne uslove za sufinansiranje projekata.

„Istočni Mostar dobiće sredstva za projekat rekonstrukcije Kulturno-društvenog doma, Kostajnica za rekonstrukciju vodovodne mreže, Rudo za izgradnju putne infrastrukture i rasvjete, Kneževo za izgradu dječijeg igrališta, Šamac za izgradnju četiri stambene jedinice za socijalno ugrožene kategorije i Petrovac-Drnić za izgradnju topolovoda“, rekla je novinarima Rešićeva.

Ona je podsjetila da je Vlada Republike Srpske u ovoj godini za sufinansiranje projekata obezbijedila 300.000 KM, te da je do sada sufinansirano 10 projekata i na raspolaganju je ostalo 100.000 KM.

„Biće prilike da do kraja godine još nekoliko lokalnih zajednica iskoriste sredstva namijenjena za izrazito nerazvijene i nerazvijene lokalne zajednice“, dodala je Rešićeva.

Načelnik opštine Šamac Đorđe Miličević naveo je da je ova opština dobila 20.000 KM za sufinansiranje projekta izgradnje četiri stambene jedinice i zahvalio Vladi Republike Srpske za ova sredstva.

„Opština Šamac učestvuje u razvojnom programu socijalnog zbrinjavanja stanovništva koje je bilo ugroženo nakon poplava“, rekao je Miličević.

Preuzeto sa sajta Ministarstva uprave i lokalne samouprave RS