Рајак остаје начелник Рудог

Према првим прелиминарним и незваничним резултатима, начелник општине Рудо Рато Рајак и убудуће ће обављати ову дужност, након што су му грађани ове локалне заједнице потврдили повјерење које му је на локалним изборима 2016. дато.

Према прелиминарним резултатима oпштинске изборне комисије,  против опозива Рајака гласало је  1.619 грађана од 2.999 који су изашли на гласање, за опозив била  су 1.333 грађана, док је  47 гласачких листића било је неважеће.

Према информацијама из ОИКа, исход  гласања не може се промијенити ни гласовима путем поште, од којих је већина неважећа, а разлика између гласова „против“ и „за“ опозив је 286.

Изјашњавање грађана Рудог одржано је 23.12.2018. од 7.00 до 19.00 сати на 17 гласачких мјеста и путем два мобилна тима. Укупно је гласало 2.999 или 40,19 одсто од 7.377 становника Рудог са правом гласа, укључујући и оне у иностранству.

Гласање је протекло без иједног инцидента.

Резултати гласања ће бити достављени Изборној комисији Републике Српске, а у петак и гласови пристигли поштом.

Скупштина општине Рудо, крајем новембра усвојила је инцијативу за смјену начелника Рајака због чега је и одржано изјашњавање грађана.