Rajak ostaje načelnik Rudog

Prema prvim preliminarnim i nezvaničnim rezultatima, načelnik opštine Rudo Rato Rajak i ubuduće će obavljati ovu dužnost, nakon što su mu građani ove lokalne zajednice potvrdili povjerenje koje mu je na lokalnim izborima 2016. dato.

Prema preliminarnim rezultatima opštinske izborne komisije,  protiv opoziva Rajaka glasalo je  1.619 građana od 2.999 koji su izašli na glasanje, za opoziv bila  su 1.333 građana, dok je  47 glasačkih listića bilo je nevažeće.

Prema informacijama iz OIKa, ishod  glasanja ne može se promijeniti ni glasovima putem pošte, od kojih je većina nevažeća, a razlika između glasova „protiv“ i „za“ opoziv je 286.

Izjašnjavanje građana Rudog održano je 23.12.2018. od 7.00 do 19.00 sati na 17 glasačkih mjesta i putem dva mobilna tima. Ukupno je glasalo 2.999 ili 40,19 odsto od 7.377 stanovnika Rudog sa pravom glasa, uključujući i one u inostranstvu.

Glasanje je proteklo bez ijednog incidenta.

Rezultati glasanja će biti dostavljeni Izbornoj komisiji Republike Srpske, a u petak i glasovi pristigli poštom.

Skupština opštine Rudo, krajem novembra usvojila je incijativu za smjenu načelnika Rajaka zbog čega je i održano izjašnjavanje građana.