Javni poziv

OPŠTINA RUDO RASPISUJE

JAVNI POZIV

ZA FINANSIRANJE PROJEKATA NEVLADINIH ORGANIZACIJA/ORGANIZACIJA CIVILNOG DRUŠTVA SREDSTVIMA BUDŽETA OPŠTINE RUDO ZA 2019. GODINU.

Opština Rudo poziva sve organizacije civilnog društva (OCD) / nevladine organizacije (NVO) iz Bosne i Hercegovine da dostave prijedloge projekata koji su u skladu sa razvojnim ciljevima opštine Rudo iz sljedećih prioritetnih oblasti:

1. KVALITETNIJE I PRISTUPAČNIJE OBRAZOVANJE

1.1.     Neformalno obrazovanje djece predškolskog i školskog uzrasta

1.2.     Edukacija mladih o preduzetništvu i razvijanje programa samozapošljavanja

1. OSIGURANJE BOLJIH USLOVA ZA ŽIVOT OSOBA U STANJU SOCIJALNE POTREBE

1. PODSTICANJE ZAPOŠLJAVANJA I RAZVOJ PREDUZETNIŠTVA

6.1.     Razvoj preduzetništva i promocija potencijala u oblasti preduzetništva

6.2.     Podrška ženskom i omladinskom preduzetništvu

6.3.     Podrška razvoju tradicionalnih i tipičnih proizvoda i ruralnog preduzetništva

Sredstva za odobrene projekte će iznositi od 1.500 KM do 20.000 KM (Konvertibilnih maraka).

Opština zadržava pravo da ne dodijeli sva raspoloživa finansijska sredstva u slučaju da projektni prijedlozi ne zadovoljavaju zadate kriterijume.

Odabrani projekti treba da traju najmanje 3 mjeseca i moraju biti realizovani do: 31.12.2019. godine.

PRAVO UČEŠĆA:

Učešće u ovom javnom pozivu je otvoreno, na jednakim osnovima, za sve formalno registrovane OCD-e i NVO-e (udruženja ili fondacije), u skladu sa važećim zakonskim propisima u Bosni i Hercegovini. Sve zainteresovane nevladine organizacije (NVO)/organizacije civilnog društva detaljne informacije o uslovima za aplikaciju i kriterijumima za finansiranje projekata mogu da pronađu u smjernicama za podnosioce projekta u okviru javnog poziva.

PREUZIMANJE DOKUMENTACIJE:

Dokumentacija za prijavu na Javni poziv za opštinu Rudo može se preuzeti od 18.01.2019, na zvaničnoj veb stranici opštine Rudo: www.opstinarudo.com, slanjem zahtjeva sa nazivom zainteresovane organizacije na: czastita@opstinarudo.com, ili lično preuzimanjem u kancelariji broj: 3, ĐDD Mihailovića br. 41, 73260 Rudo.

Pitanja u vezi s javnim pozivom mogu se postaviti do 05.02.2019. slanjem upita na czastita@opstinarudo.com, sa naznakom „Za Javni poziv“. Odgovori na upite biće dostavljeni u pisanoj formi unutar 3 radna dana od prijema upita. Odgovori na upite će zbog transparentnosti biti proslijeđeni svim potencijalnim podnosiocima prijedloga ili javno objavljeni na opštinskoj internet stranici.

Informativni sastanak u vezi sa pozivom sa potencijalnim aplikantima, „otvoreni dan“ će se održati u maloj sali Doma kulture  u ponedeljak 28. januara 2019. godine sa početkom u 11.00 časova.  Potencijalni aplikanti će tokom sastanka biti detaljnije upoznati sa pozivom, načinom prijavljivanja, kriterijumima i sl.

PREDAJA APLIKACIJA:

Elektronski ispunjena aplikacija (sa kompletnom zahtijevanom dokumentacijom koja je navedena u smjernicama poziva) mora se dostavi u jednom (1) primjerku u štampanoj formi i u jednoj elektronskoj kopiji (CD ili USB), u zatvorenoj koverti, preporučenom poštom ili lično, tokom radnih dana (ponedjeljak-petak), u periodu od 08:00 do 15:00 časova, na sljedeću adresu:

Opština Rudo,

D DD Mihailovića br. 41, 73260 Rudo,

sa naznakom „Prijava na Javni poziv za dodjelu finansijskih sredstava iz Budžeta opštine Rudo neprofitnim organizacijama“

-         NE OTVARAJ -

Vanjska strana koverte mora da sadrži naziv poziva za predaju prijedloga projekata, puno ime i adresu podnosioca projekta, puni naziv projekta.

Javni poziv ostaje otvoren 30 dana od dana objavljivanja, a krajnji rok za predaju aplikacije je 18.02.2019. u 13:00 časova. Dokumentacija dostavljena nakon  navedenog roka biće razmatrana jedino u slučaju da poštanski pečat ukazuje na datum slanja prije zvaničnog isteka roka.

Svi podnosioci koji su predali prijedloge projekata biće pismeno obaviješteni o odluci u vezi s njihovim prijedlogom projekta, u roku od 30 dana od dana zatvaranja javnog poziva. Rezultati će biti objavljeni na Internet stranici opštine Rudo, kao i na oglasnoj ploči opštine.

Javni poziv

Smjernice za podnosioca prijedloga