Обавјештење за пчеларе

Обавјештавају се пчелари на територији општине Рудо да су дужни да се пријаве за упис у Евиденцију пчелара Републике Српске , што је прописано Законом о пчеларству (Службени гласник Републике Српске број 52/10) и Правилником о начину вођења евиденције пчелара и пчелињака у Републици Српској (Службени гласник Републике Српске број 116/11).

Чланови Удружења пчелара „Медовина“ који се нису уписали у Евиденцију, пријаву за упис  Министарству пољопривреде, шумарства и водопривреде, врше посредством  Удружења .

Пчелари који нису  чланови Удружења , пријаву за упис врше посредством надлежног општинског органа. Све потребне информације могу се добити од службеника за послове пољопривреде у канцеларији број 4 Општине.