Obavještenje za pčelare

Obavještavaju se pčelari na teritoriji opštine Rudo da su dužni da se prijave za upis u Evidenciju pčelara Republike Srpske , što je propisano Zakonom o pčelarstvu (Službeni glasnik Republike Srpske broj 52/10) i Pravilnikom o načinu vođenja evidencije pčelara i pčelinjaka u Republici Srpskoj (Službeni glasnik Republike Srpske broj 116/11).

Članovi Udruženja pčelara „Medovina“ koji se nisu upisali u Evidenciju, prijavu za upis  Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, vrše posredstvom  Udruženja .

Pčelari koji nisu  članovi Udruženja , prijavu za upis vrše posredstvom nadležnog opštinskog organa. Sve potrebne informacije mogu se dobiti od službenika za poslove poljoprivrede u kancelariji broj 4 Opštine.