ИН МЕМОРИАМ: Предраг Кастратовић 1970-2019

У уторак 12. марта 2019. године у својој 49. години живота, напустио нас је наш суграђанин Предраг Пеђа Кастратовић.

Рођен је 16. марта 1970. године у Рудом, гдје је и провео читав свој животни и радни вијек, који је нажалост кратко трајао.

Пеђа је био један од оснивача Радио телевизије Рудо, гдје је радио као главни уредник у периоду од 1993. до 1998. године.

Памтићемо га и као истакнутог културног радника, који је дао немјерљив допринос за развој и афирмацију ове области у Рудом. Био је један од врсних познавалаца историје и људи свог родног мјеста, што је преточио и у своју ауторску књигу “Рудо кроз вијекове”.

Припремао је и штампао књиге руђанских аутора, неријетко уграђујући своје идеје у исте.

Немјерљив је његов допринос и у развоју цивилног сектора, у пружању услуга из области информатике и развоју туризма.

Урадио је први туристички каталог и туристичку презентацију општине Рудо.

Био је један од иницијатора и организатора Интеркултуралног кампа Стргачина, Сајма домаћих производа и Видаковићевих дана.

Многе фирме, самостални предузетници и јавне установе памтиће га по сарадњи и стручним услугама које је им је пружао.

Због свог великог залагања и професионалног приступа сваком задатку, био је изузетно цијењен и поштован.

Биће упамћен као тих и ненаметљив човјека, брижан муж и отац двоје дјеце, који се до задњег дана лавовски борио.

Својим одласком Пеђа је оставио неизбрисив траг у срцима свих Руђана, и оних који су га познавали.

Предраг Кастратовић биће сахрањен данас 14. марта 2019. године у 13.00 часова у градском гробљу Рудо.