IN MEMORIAM: Predrag Kastratović 1970-2019

U utorak 12. marta 2019. godine u svojoj 49. godini života, napustio nas je naš sugrađanin Predrag Peđa Kastratović.

Rođen je 16. marta 1970. godine u Rudom, gdje je i proveo čitav svoj životni i radni vijek, koji je nažalost kratko trajao.

Peđa je bio jedan od osnivača Radio televizije Rudo, gdje je radio kao glavni urednik u periodu od 1993. do 1998. godine.

Pamtićemo ga i kao istaknutog kulturnog radnika, koji je dao nemjerljiv doprinos za razvoj i afirmaciju ove oblasti u Rudom. Bio je jedan od vrsnih poznavalaca istorije i ljudi svog rodnog mjesta, što je pretočio i u svoju autorsku knjigu “Rudo kroz vijekove”.

Pripremao je i štampao knjige ruđanskih autora, nerijetko ugrađujući svoje ideje u iste.

Nemjerljiv je njegov doprinos i u razvoju civilnog sektora, u pružanju usluga iz oblasti informatike i razvoju turizma.

Uradio je prvi turistički katalog i turističku prezentaciju opštine Rudo.

Bio je jedan od inicijatora i organizatora Interkulturalnog kampa Strgačina, Sajma domaćih proizvoda i Vidakovićevih dana.

Mnoge firme, samostalni preduzetnici i javne ustanove pamtiće ga po saradnji i stručnim uslugama koje je im je pružao.

Zbog svog velikog zalaganja i profesionalnog pristupa svakom zadatku, bio je izuzetno cijenjen i poštovan.

Biće upamćen kao tih i nenametljiv čovjeka, brižan muž i otac dvoje djece, koji se do zadnjeg dana lavovski borio.

Svojim odlaskom Peđa je ostavio neizbrisiv trag u srcima svih Ruđana, i onih koji su ga poznavali.

Predrag Kastratović biće sahranjen danas 14. marta 2019. godine u 13.00 časova u gradskom groblju Rudo.