Posjeta dječijoj igraonici i Centru za dnevno zbinjavanje

Predstavnici organizacije Save the Children i Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske, bili su juče u radnoj posjeti mališanima iz Dječije igraonicu „Neven“ i Centru za dnevno zbrinjavanje djece i mladih sa smetnjama u razvoju.

igraonica1

Od početka ove godine, nakon što je sredstvima donatora iz Italije i opštine Rudo renoviran i opermljen objekat Obdaništa, mališani i mladi iz Dječije igraonice „Neven“ i Centra za dnevno zbrinjavanje djece i mladih sa smetnjama u razvoju, smješteni su u ovoj zgradi.

Dodatno opremanje igraonice namještajem i didaktičkom materijalu podržano je od strane Save the Children organizacije.

Na zajedničkom sastanku  predstavnika organizacije Save the Children i Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske sa Načelnikom opštine Rudo, predstavnicima Centra za socijalni rad, Decije Igraonice Neven i Osnovne škole Rudo  razgovaralo se o mogućnostima registraciji  Centra za rani rast I razvoj.

igraonica

Centar za rani rast i razvoj ima za cilj da kreira programe za provođenje razvojno edukativnih programa unutar modela za rani rast i razvoj za svu djecu predškolskog uzrasta od 3-5 godina, a koji su usklađeni sa relevantnim standardima. Metodologija rada Centra za rani rast i razvoj daje adekvatne smjernice za rad sa roditeljima i lokalnom zajednicom. Programi koji se u metodologiji Centra za rani rast i razvoj bazirani su na principima unapređenja razvoja djece. Također, ovom metodologijom se ističe važnost kreiranja individualnih programa prilagođenih potrebama djece. Pored svega ovoga, ova Metodologija može da bude i pomoćno sredstvo u radu vaspitača u redovnim predškolskim ustanovama širom BiH.