Pljesak Crnogoraca za Ruđane

Dana 12.04.2019. godine na poziv Centar za kulturu „Piva“ Plužine (Crna Gora) JU CKPD „PROSVJETA“ Rudo priredila je književno veče i cjelovečernji koncert.

DSC_8309

Na književnoj večeri predstavili su se članovi Književnog kluba „Miloš Vidaković“ Rudo : Milana Stupić, Jovana Ostojić, Radomir Rašo Jagodić i Dragan Paponjak. KUD „Prosvjeta“ Rudo predstavio se koreografijama „Igre iz Šumadije- Zlatiborskog i Valjevskog kraja“, „Igrama iz Ponišavlja“ i „Igrama iz Bosilegradskog Krajišta“. Muška pjevačka grupa „Prosvjeta“ predstavila se pjesmama sa tromeđe a vokalna solistica Tanja Milanović otpjevala je nekoliko izvornih pjesama uz pratnju orkestra Branimira Tomića. Članovi frulaške sekcije Krsto Kuzmanović i Draško Spasojević su svirali narodna kola na fruli.

DSC_8377

U ime JU CKPD „Prosvjeta“ Rudo direktor Ilija Lučić uručio je  direktoru Centra za kulturu „Piva“ Plužine Milenku Mićanoviću čuturu sa motivima našeg grada, a članovi književnog kluba „Miloš Vidaković“ poklonili su knjige autora iz Rudog za njihovu narodnu biblioteku.

Da je kultura najbolji ambasador, dokazuje i saradnja ova dva centra iz dvije različite države, Crne Gore i BiH.