Poziv organizacijama civilnog društva za učešće na treningu „Upravljanje projektnim ciklusom“ koji organiziraju ReLOaD projekat i Opština Rudo

Projekat „Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu“ (ReLOaD) u saradnji sa Opštinom Rudo objavljuje poziv za organizacije civilnog društva sa područja opštine za učestvovanje na trodnevnom treningu: “Upravljanje projektnim ciklusom (PCM)”.

Trening se realizuje kao podrška procesu provođenja Javnog poziva za organizacije civilnog društva/nevladine organizacije za predaju prijedloga projekata za finansiranje koji će objaviti Opština Rudo i ReLOaD projekat 19. aprila  2019. godine, a koji će biti otvoren do 30. maja 2019. godine. Tekst javnog poziva će biti dostupan na web stranici Opštine Rudo, www.opstinarudo.com, i na www.ba.undp.org.

Cilj treninga je pružiti predstavnicima organizacija civilnog društva dodatna znanja o upravljanju projektnim ciklusom kako bi mogli sa kvalitetno osmišljenim i napisanim projektnim prijedlozima aplicirati na gore navedeni javni poziv ali i na pozive drugih, domaćih i međunarodnih donatora.

Trodnevni trening će se održati 22.-24. aprila 2019. godine u Društvenom centru Rudo (u zgradi u kojoj je smješena TV Rudo) sa početkom u 10 h.

S obzirom da je broj učesnika na treningu ograničen i u slučaju većeg interesovanja za trening, iz jedne organizacije će na treningu moći učestvovati najviše dva predstavnika.

Krajnji rok za prijavu na trening je 19. april 2019. do 12 sati, na email adresu: projekti@opstinarudo.com ili na broj 058/711-164 (Jelena Šalipur), uz naznaku: Za učešće na treningu „Upravljanje projektnim ciklusom”.

Organizacije civilnog društva koje budu odabrane za učešće na treningu će biti kontaktirane 19. aprila 2018. godine kad će im se dostaviti i dnevni red treninga.

Regionalni program lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD) finansira Europska unija (EU), a provodi Razvojni program (UNDP).