Održana pokazna vježba vatrogasaca i učenika osnovenih škola iz Rudog

vatrogasci1

U okviru projekta “Unapređenje bezbjedonosne i ekološke kulture građana opštine Rudo”, održana je završna manifestacijau u sklopu projekta, koji  je implementiralo Vatrogasno društvo Rudo. Projekat je realizovan u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu-ReLOaD, koji finansira Evropska unija, i sufinansira opština Rudo, a koji realizuje  Razvojni program Ujedinjenih nacija (UNDP BiH).

U toku trajanja projekta realizovan je niz aktivnosti kako sa građanstvom tako i sa đacima osnovnih škola “Boško Buha” Štrpci i Rudo. Pored održanih edukacija sa đacima, održana su i dva nagradna konkursa. Na likovne konkurse za učenike nižih razreda na temu “Moj vatrogasac” i za učenike viših razreda na temu “Vatrogastvo” ukupno se prijavio 99 učenika. Nakon bodovanja od strane komisije podjeljeno je 27 nagrada.

vatrogasci2

Za kraj projekta održan je praktični dio takmičenja učenika viših razreda, nakon čega su najboljima uručene nagrede i zahvalnice

Tom prilikom organizovana je pokazna vježba demonstriranja djelovanja vatrogasne jedinice u slučaju požara kao i prezentacija vatrogasne opreme.

Ovom aktivnošću je završen projekat.

vatrogasci