Сезона бербе и откупа малине званично почела

Све је спремно за нову сезону малине и њен откуп. Према процјенама око 200 малинара са простора општине Рудо налази се у берби малине.
Према ријечима Ненада Љубојевића, директора ПЗ „Увац-Рудо“ откуп малине за ову задругу званично је почео у четвртак 21.06.2019. године и одвија се на 10 откупних мјеста која покривају читаво подручје општине Рудо.
Овогодишња аконтациона цијена, коју задруга исплаћује износи 1 КМ по кг малине, и иста је као и ранијих година, али је сасвим сигурно да ће коначна цијена бити знатно већа када крене продаја замрзнуте и пребране малине. Љубојевић каже да је квалитет малине добар и да ова задруга планира ове године откупити 250 тона малине, колики је и капацитет хладњаче на Увцу.
Поред ПЗ „Увац-Рудо“ откуп малине на простору општине Рудо врше и хладњачe Болетус из Фоче, „Conte-co“ из Рогатице и Хипекс из Копача.