Sezona berbe i otkupa maline zvanično počela

Sve je spremno za novu sezonu maline i njen otkup. Prema procjenama oko 200 malinara sa prostora opštine Rudo nalazi se u berbi maline.
Prema riječima Nenada Ljubojevića, direktora PZ „Uvac-Rudo“ otkup maline za ovu zadrugu zvanično je počeo u četvrtak 21.06.2019. godine i odvija se na 10 otkupnih mjesta koja pokrivaju čitavo područje opštine Rudo.
Ovogodišnja akontaciona cijena, koju zadruga isplaćuje iznosi 1 KM po kg maline, i ista je kao i ranijih godina, ali je sasvim sigurno da će konačna cijena biti znatno veća kada krene prodaja zamrznute i prebrane maline. Ljubojević kaže da je kvalitet maline dobar i da ova zadruga planira ove godine otkupiti 250 tona maline, koliki je i kapacitet hladnjače na Uvcu.
Pored PZ „Uvac-Rudo“ otkup maline na prostoru opštine Rudo vrše i hladnjače Boletus iz Foče, „Conte-co“ iz Rogatice i Hipeks iz Kopača.