Изложба слика „Белези великих злочина“

У галерији „Просвјета“ Рудо оквиру „Петровданских свечаности“ могуће је видјети изложбу Музеја жртава геноцида из Београда „Белези великих злочина“. Изложбу је поставио и отворио ликовни критичар Радомир Јагодић, говорећи о Љубану Једнаку, једином преживјелом из геноцида Глинске цркве 1941. године.

izlozba 3

Поставка збирке „Белези великих злочина“ је настала поводом
75-годишњице великог страдања српског народа у II свијетском рату и до сада је обишла велики број градова у Србији и Републици Српској.

У име музеја говорили су историчари Бојан Арбутина и Стефан Радојковић, и истакли су потребу да се коначно расвјетле сви злочини учињени над српским народом, али  поштујући чињенице и тачан број свих жртава.

izlozba 2

Историчар Арбутина је истакао да су научне и историјске чињенице од великог значаја за будућност, не само српског него свих народа.

У име ЈУ ЦКПД „Просвјета“ Рудо директор Илија Лучић уручио је представницима Музеја геноцида захвалницу и пожелио успјешну будућу сарадњу.