Izložba slika „Belezi velikih zločina“

U galeriji „Prosvjeta“ Rudo okviru „Petrovdanskih svečanosti“ moguće je vidjeti izložbu Muzeja žrtava genocida iz Beograda „Belezi velikih zločina“. Izložbu je postavio i otvorio likovni kritičar Radomir Jagodić, govoreći o Ljubanu Jednaku, jedinom preživjelom iz genocida Glinske crkve 1941. godine.

izlozba 3

Postavka zbirke „Belezi velikih zločina“ je nastala povodom
75-godišnjice velikog stradanja srpskog naroda u II svijetskom ratu i do sada je obišla veliki broj gradova u Srbiji i Republici Srpskoj.

U ime muzeja govorili su istoričari Bojan Arbutina i Stefan Radojković, i istakli su potrebu da se konačno rasvjetle svi zločini učinjeni nad srpskim narodom, ali  poštujući činjenice i tačan broj svih žrtava.

izlozba 2

Istoričar Arbutina je istakao da su naučne i istorijske činjenice od velikog značaja za budućnost, ne samo srpskog nego svih naroda.

U ime JU CKPD „Prosvjeta“ Rudo direktor Ilija Lučić uručio je predstavnicima Muzeja genocida zahvalnicu i poželio uspješnu buduću saradnju.