Održano veče posvećeno prošlosti Rudog

U okviru Petrovdanskih svečanosti, sinoć je u Maloj sali Doma kulture u Rudom Savjet Mladih Rudo priredio veče posvećeno prošlosti Rudog.

Prisutni, uglavnom mladi, imali su priliku da kroz predstavljeni fotodokumentacioni materijal i živu riječ izlagača saznaju nešto više o istorijatu Rudog i okline.

U svom obraćanju Danijela Novaković se u ime Savjeta mladih zahvalila Biblioteci Prosvjeta Rudo (Narodna Prosvjeta) na ustupljenom fotodokumentacionom materijalu i podršci da ovaj projekat bude predstavljen javnosti.

O Rudom kroz vijekove nadahnuto su govorili Jovana Ostojić i Srđan Jagajić, koji su prisutne u svom izlaganju praćenom brojnim fotografijama proveli kroz burnu prošlost Rudog i okoline kroz period praistorije, starog, srednjeg, novog vijeka i savremenog doba.

Inače u ovom projektu Savjeta mladih učestvovali su članovi: Nikola Pavlović, Stefan Bradonjić, Jovana Ostojić, Srđan Jagajić i Danijela Novaković, a projekat je podržan od strane OpštineRudo. Pojedine dijelove korištenih tekstova i fotodokumentacionog materijala pročitala je Ana Ostojić, a u realizaciji prezentacije svoj doprinos je dao Stefan Tešević.

istorija 2