Potpisani ugovori o sufinansiranju projekata sedam opština

Četvrtak 27.6.2019. u Banjaluci Ministrica Uprave i lokalne samouprave Republike Srpske Lejla Rešić, potpisala je ugovore sa načelnicima opština Nevesinje, Berkovići, Jezero, Pelagićevo, Kalinovik, Kneževo i Rudo, o sufinansiranju projekata ovih lokalnih zajednica, u vrijednosti od 100.000 KM.

resic

„Na osnovu odluke Vlade Republike Srpske, 300.000 KM iz granta za izrazito nerazvijene opštine  izdvaja se za sufinansiranje projekata nerazvijenih i izrazito nerazvijenih opština.

Ovo smo počeli raditi prošle godine, kada smo u ove svrhe utrošili 290.000 KM a ukupna investicija, koja je stigla u lokalne zajednice je iznosila milion maraka. Sada smo imali prijavljenih sedam lokalnih zajednica“ rekla je ministarka Rešić , ističući da je ovoga puta najviše sredstava dobila opština Jezero, u iznosu od oko 29.000 KM.

Ona je pojasnila da, na ovakav način Vlada Srpske učestvuje kod trećih lica, kako bi se rasteretile  opštine  koje imaju priliku da učestvuju u apliciranju različitih projekata.

„Ovo su značajna sredstva za njih i način da im pomognemo. Ovo nije trošak, već investicija. Ostalo nam je još 200.000 KM i očekujemo u drugom dijelu godine da ćemo na isti način potpisati ugovore za opštine koje budu aplicirale za sufinansiranje svojih programa“ najavila je ministarka Rešić.

????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Nevesinje je, današnjim ugovorom  dobio sredstva za rekonstrukciju dijela jedne gradske  ulice, Berkovići za projekat Fond za žensko preduzetništvo, Jezero za sanaciju i asfaltiranje lokalnog puta u povratničkom naselju Čerkazovići, Pelagićevo za uređenje trga „9. Januar“ i izgradnju spomen kompleksa „Vaso Pelagić“, Kalinovik za projekat „Ugovor o udruživanju sredstava radi realizacije projekta zapošljavanja mladih“, Kneževo za adaptaciju kupatila Sportske dvorane  i Rudo za nabavku ultrazvučnog aparata za Dom zdravlja.

Potpisnici ugovora zahvalili su se Vladi Srpske i resornom Ministarstvu na saradnji i želji da se pomogne ovim malim opštinama u realizaciji važnih projekata za njih.​​​​​