Svečano otvorene 56. MOSI

U Sokocu su juče svečano otvorene 56. MOSI koje su i ove godine okupile više hiljada sportista sa tromeđe Srbije, Crne Gornje i Bosne i Hercegovine.

Od 3. do 7. jula 2019. godine Sokolac će po drugi put biti domaćin sportistima 56. Međuopštinskih omladinskih sportskih igara /MOSI/, tradicionalnne smotre, manifestacije sporta i fizičke kulture opština učesnica iz Republike Srpske, Federacije Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore.

MOSI

Na 56. MOSI takmiči se 2166 sportista, u 15 sportova iz 27 opština. 56. Međuopštinske omladinske sportske igre svečano su otvorene nakon defilea sportista svih opština učesnica. Zastavu MOSI iznijeli su najbolji sportisti Sokoca, atletičarka Mladena Petrušić, atletičar Aleksandar Lučić, košarkaš Nemanja Pečenica, fudbaler Miloš Pajević, odbojkašica Milica Radović i planinarka Milica Delić. Zastavu MOSI na jarbol su podigli Mladena Petrušić i Nemanja Pečenica. Zakletvu ispred svih sportista položila je odbojkašica Sokoca Marija Batinić, koja je ispred svih učesnika sitakla da će se na borilištima odvijati fer i korektna borba.

56. MOSI svečano je otvorio Predsjednik Vlade RS Radovan Višković koji je izrazio zadovoljstvo što se ova smotra održava u Republici Srpskoj i što su Romanija i Sokolac ugostili više od 2.000 sportista.

Predsjednik Organizacionog odbora 56. MOSI i načelnik opštine Sokolac Milovan Bjelica istakao je prilikom otvaranja igara, da su se svi građani Sokoca potrudili da učine sve kako bi ovogodišnje igre protekle u najboljem redu.

mosi1

Opština Rudo na ovogodišnjim MOSI učestvuje sa 43 učesnika koji će se takmičiti u sportskim disciplinama: atletika, odbojka, planinarstvo, fudbal, ribolov, tenis, karate, dok će se u para MOSI igrama takmičiti u: šahu, pikadu i ribolovu.

Juče su Ruđanski fudbaleri igrali prvi meč protiv domaćina u kojem su izgubili 4:2.