Završene 56. MOSI

Juče su na Sokolcu, finalnom fudbalskom utakmicom, u kojoj su se za prvo mjesto borili Požega i Nova Varoš, zvanično završene i 56. MOSI.  U finalnoj utakmici do trijumfa je stigla Požega, rezultatom – 2 : 1.

Na zatvaranju MOSI proglašeni su najuspješniji pojedinci i ekipe, a potom su najuspješniji sportisti grada domaćina spustili zastavu Igara, i predali je sportistima Nove Varoši, opštine koja će biti domaćin narednih 57. MOSI 2020.

Na MOSI su tokom pet dana u 15 sportskih disciplina odigrana 662 susreta u kojima je učestvalo oko 2000 sportista, iz 251. ekipe, 164 muške i 87 ženskih, iz 27 gradova i opština iz BiH, Republike Srpske, Crne Gore i Srbije.

U konačnom skoru sveukupni pobedjnik ovogodišnjih Igara je domaćin. Drugo mesto pripalo je sportistima iz Pljevalja, dok se na poziciju broj tri plasirala ekipa Rogatice.

U ženskoj konkurenciji najbolje su bile sportistkinje Sokolca. Drugoplasirane su djevojke iz Priboja, a treće iz Požege. I kod muškaraca prvo mjesto pripalo je ekipi Sokolca, drugi su Pljevljaci a trećeplasirani sportisti iz Berana.

Pehar za fer plej otišao je u ruke sportista iz Goražda, a za najkompletniju ekipu proglašena je ekipa Priboja.

Titula najuspešnije sportistkinje pripala je atletičarki iz Sokolca – Mladeni Petrušić, koja je osvojila četiri zlatne medalje: 100 metara prepone, skok u vis, uz novi rekord MOSI, kugla i štafeta 4 x 100 metara. Junak Igara među sportistima je atletičar Stefan Ćuković iz Sokolca sa tri zlata u trkama na 800, 1500 i 3000 metara.

Na Igrama je oboren i jedan rekord u atletici, odnosno skoku u vis, a do ovog ostvarenja stigla je već pomenuta Mladena Petrušić, koja je, za jedan centimetar, popravila svoj dosadašnji rezultat na Igrama, tako da novi iznosi 180 centimetara.

Ispred Rudog na 56. MOSI, učestvovalo je oko 50 sportista koji su se borili u  7 sportskih disciplina. U konačnom skoru fudbaleri su završili na 10 mjestu, odbojkasice na 15 a teniseri na 6. mjestu. U ženskoj konkurenciji planirani su završili na poslednjem mjestu, atletika bacanje kugle žene na 6. mjestu. Najbolji rezultata ostvarili su ribari koji su ekipno osvojili 3. mjesto a 1. pojedinačno. Kombinovana karate ekipa iz Rudog i Foče osvojila je također medalju.

Milovan Bjelica, načelnik opštine Sokolac i predsjednik Organizacionog odbora zvanično je proglasio 56. MOSI zatvorenim.