Одржан „Руђански јесењи сабор“

sab2

Данас је по трећи пут на Тргу слободе у Рудом одржан сабор на којем су представљени традиционални домаћи производи од стране произвођача са подручја општине  Рудо.

Ове године Сабор су отворили и присутне поздравили Начелник општине Рудо, представница Подручне привредне коморе Источно Сарајево Наташа Радовић и испред организатора Сабора УЖ „Ева“ из Рудог, Марија Ивановић.

Ове године своје производе представило је око 30 излагача из 10 мјесних заједница.

sab

Посјетиоци Сабора на штандовима  су могли пазарити  пчелиње производе, цвијеће, домаће сокове, џемове, ајвар и други слатко-слани програм.  На штанду су биле изложене рукотворине, традиционално израђени џемпери и други одјевни предмети.

Центар за дневно збрињавање дјеце и младих при ЦСР Рудо понудио  је своје креативне производе из њихове радионице. Вриједне жене Удружења жена „Ева“ припремиле су домаће кифлице, пите и колаче  за  гратис послужење  посјетилаца.

Mанифестацију “ Руђански јесењи сабор“ подржали су општина Рудо, ЈУ ЦКПД Просвјета Рудо, ЈУ за туризам и спорт и ЈП Информативни центар Рудо, као и излагачи.

Манифестација је затворена наступом млађе фолклорне групе КУД „Просвјета“ Рудо секција ОШ Рудо.

sab1