Održan „Ruđanski jesenji sabor“

sab2

Danas je po treći put na Trgu slobode u Rudom održan sabor na kojem su predstavljeni tradicionalni domaći proizvodi od strane proizvođača sa područja opštine  Rudo.

Ove godine Sabor su otvorili i prisutne pozdravili Načelnik opštine Rudo, predstavnica Područne privredne komore Istočno Sarajevo Nataša Radović i ispred organizatora Sabora UŽ „Eva“ iz Rudog, Marija Ivanović.

Ove godine svoje proizvode predstavilo je oko 30 izlagača iz 10 mjesnih zajednica.

sab

Posjetioci Sabora na štandovima  su mogli pazariti  pčelinje proizvode, cvijeće, domaće sokove, džemove, ajvar i drugi slatko-slani program.  Na štandu su bile izložene rukotvorine, tradicionalno izrađeni džemperi i drugi odjevni predmeti.

Centar za dnevno zbrinjavanje djece i mladih pri CSR Rudo ponudio  je svoje kreativne proizvode iz njihove radionice. Vrijedne žene Udruženja žena „Eva“ pripremile su domaće kiflice, pite i kolače  za  gratis posluženje  posjetilaca.

Manifestaciju “ Ruđanski jesenji sabor“ podržali su opština Rudo, JU CKPD Prosvjeta Rudo, JU za turizam i sport i JP Informativni centar Rudo, kao i izlagači.

Manifestacija je zatvorena nastupom mlađe folklorne grupe KUD „Prosvjeta“ Rudo sekcija OŠ Rudo.

sab1