Održana manifestacija Dan otvorenog raftinga

Tokom 4. i 5. septembra na gradskoj plaži na rijeci Lim, održana je manifestacija “Dan otvorenog rafting”.

Manifestacija je privukla pažnju većeg broja posjetilaca i gostiju. Tokom manifestacije posjetioci i učesnici imali su priliku da slušaju zanimljivo predavanje o istoriji sportova na vodi i ekstremnim sportovima.

rafting 3

Gosti na manifestaciji bile su, evropske prvakinje iz rafting kluba “Eko-Priboj”, i iskusni članovi kluba, koji su izvodili akrobacije na vodi.

Mnogi su tokom dva dana manifestacije imali prilike oprobati se u raftingu prolazeći kratku obuku o načinu ponašanja u čamcu, kako upravljati čamcem i kako veslati. Posjetioci su  dobili priliku da stekne ovo novo iskustvo na vodi, a mnogi su pokazali oduševljenje ovim sportom, uz želju da isto iskustvo ponove.

rafting 1

Posebni gosti ove manifestacije bili su korisnici Centra za dnevni boravaka djece i mladih ometenih u razvoju. Ekipa Rafting kluba obezbjedila je sve potrebne uslove da korisnici Centra bezbjedno uživaju u plovidbi čamcima.

Sve aktivnosti se odnose na projekat „Razmišljaj zrelo, razmišljaj zeleno„ koji je podržan u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu – ReLOaD kojeg finansira Evropska unija (EU), a implementira Razvojni program Ujedinjenih naroda (UNDP) u Bosni i Hercegovini

rafting 2