Пјеснички конкурс „Милош Видаковић“ – Рудо 2019.

Поводом  XIX „Видаковићевих дана културе“ у Рудом,  Јавна установа Центар за културно-просвјетну дјелатност „Просвјета“ Рудо и Српско културно – просвјетно друштво „Просвјета“ Рудо  расписују Конкурс поезије у помен пјеснику Милошу Видаковићу.

Милош Видаковић рођен 1891.( Грање,Штрпца) Општина Рудо. Члан je Младе Босне, пјесник, књижевни критичар, преводилац, пријатељ Иве Андрића,  писао у  „Народу“. Умро 2.10. 1915. у Велесу. Збирка пјесама „Царски сонети“.

Услови конкурса:

На Конкурс своју ненаграђивану љубавну пјесму могу слати сви који пишу на српском, хрватском или бошњачком језику и они који поред свог изворног језика пошаљу и превод пјесме на српски.

Пјесма смије имати највише 32 стиха а сваки аутор може послати 1 (једну) пјесму.

Пјесме се могу слати у периоду од 20.09. до 20.10. 2019. године, на e-mail адресу: mvkonkursrudo@gmail.com са Шифром умјесто имена аутора, а на e-mail адресу: zamvkrudo@gmail.com – Разрјешење Шифре са адресом и кратком биографијом аутора (не више од 10 куцаних редова, (фонт: Times new roman 12), бројем телефона и e-mail адресом.

Или поштом на адресу:

ЈУ ЦКПД „Просвјета“ Рудо

Ул. Трг Слободе бр. 1.

73260    Рудо

са назнаком: „ЗА ПЈЕСНИЧКИ КОНКУРС МИЛОШ ВИДАКОВИЋ“

Пјесму слати под шифром а у посебној коверти приложити разрјешење шифре, адресу и кратку биографију аутора.

Награде су предвиђене за три најбоље љубавне пјесме по оцјени Жирија којег именује организатор ове манифестације.

Прва награда за најбољу љубавну пјесму је: Плакета Милош Видаковић, позив аутору да на културној манифестацији„Видаковићеви дани културе 2019“ 29.11.2019. године у Рудом прочита своју побједничку пјесму и новчана награда у износу од 300,00 КМ.

Друга награда: Плакета и новчана награда од 200,00 КМ.

Трећа награда: Плакета и новчана награда од 100,00 КМ

Резултати Конкурса ће бити објављени на исти начин као и сам Конкурс – до: 20.11.2019.г.

Контакт телефон за све информације:
00387 65/ 934- 221

Радомир Рашо Јагодић