Počela besplatna obuka iz engleskog jezika

Od strane Centra za odgovornu demokratiju COD Luna  organizovan je besplatan kurs engleskog jezika, za sve polaznike koji su se prijavili na konkurs koji je bio otvoren tokom mjeseca avgusta.

Obuka pod nazivom  „Career Paths English: Information Tecnology“ je novi obrazovni resurs za tehnološke profesionalce koji žele poboljšati svoje komunikacijske vještine na engleskom jeziku u radnom okruženju. Uključujući riječnik specifičan za karijeru i kontekst, svaka jedinica nudi instrukcije korak-po-korak koje učenike podučavaju na četiri ključne jezične komponente: čitanje, slušanje, govor i pisanje. „Career Paths English: Information Tecnology“ se bavi temama, uključujući kompjuterske komponente, pribor, softver, internet sigurnost, web dizajn i budućnost industrije. Serija je organizovana u tri nivoa težine i nudi preko 400 termina i fraza.

Information Tehnology je ocijenjena kao zajednički evropski referentni okvir za nivoe jezika: A1, A2 i B1.

Kurs se održava u prostorijama Društvenog centra Rudo, vodi ga Marija Stikić prof. Engleskog jezika, a pohađa ga ukupno 11 polaznika, koji će nakon završenog kursa engleskog jezika, imati prilike pohađati i osnove kursa iz veb i grafičkog dizajna. Ove aktivnosti se realizuju u sklopu projekat „Digitalizacija kulturno-istorijskog nalijeđa Rudog“.

Ova aktivnost je podržana u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu, kojeg finansira Evropska unija (EU), a implementira Razvojni program Ujedinjenih naroda u Bosni i Hercegovini, uz sufinansiranje Opštine Rudo.

engleski