Počela nova školska godina

prvacici 5

Danas je zvanično počela nova školska 2019/20 godina.

Skroman program dobrodošlice za đake prvake, koje je pripremilo nastavno osoblje i drugari iz starijih razreda, organizovan je u obe osnovne škole u Rudom.

Prvačiće su pozdravili i zaželjeli im srećan početak Dragan Jovanović, načelnik Odjeljenja za opštu upravu i društvene djelatnosti i Mitar Vidaković zamjenik Načelnika Opštine Rudo. I ove godine, oni su svakom prvačiću uručili skroman poklon i novčanu pomoć u iznosu od 100 KM za polazak u školu.

prvacici 2

U dvije osnovne škole JU OŠ „Rudo“ i JU „Boško Buha“  u prvi razred u školsku 2019/2020. godine upisano je ukupno 36 učenika, što je isti broj prvačića u odnosu na prošlu školsku godinu.

U OŠ Rudo, uz suglasnost Ministarstva prosvjete i kulture RS i ove školske godine je organizovan produženi boravak za učenike prve trijade, kao  i jutarnje čuvanje, za učenike putnike, od četvrtog do devetog razreda.

prvacici

Učenici putnici imaju obezbjeđen besplatan prevoz od strane Opštine Rudo. Takođe, Opština Rudo obezbjeđuje i besplatne udžbenike za učenike od trećeg do petog razreda čiji su roditelji nezaposleni, učenike povratnike i učenike koji dolaze iz Srbije (Sjeverin).

Ministarstvo prosvjete i kulture RS obezbjeđuje besplatne udžbenike za učenike prvog i drugog razreda, a Ministarstvo porodice, omladine i sporta RS za odlične učenike iz porodica sa četvoro i više djece.

prvacici 4

Nastava u novoj školskoj godini počinje u ponedeljak, 02.09.2019. god., u 08.00 časova za učenike od drugog do devetog razreda, a od 10.00 časova za učenike prvog razreda.

OŠ „Boško Buha“ posjeduje elektronsku učionicu i e-dnevnik, roditeljima je omogućen uvid u ocjene i izostanke svoje djece preko kučnog računara.

I ova škola roditeljima nudi jutarnje čuvanje i produženi boravak, a od marta do juna u školi će se održavati predškolski program za buduće prvačiće.

prvacici 1

Pored redovnog nastavnog programa u okivru škole „Boško Buha“ organizuju se i vannastavni sadržaji: treninzi karatea, folklora i modernog plesa.