Glumac Aleksandra Dunića biće gost Pozorišnog ateljea Istok

U okviru projekta „Pozorišni atelje Istok“, CKPD „Prosvjeta“ Rudo, u saradnji sa Opštinom Rudo, Opštinskim odborom SKPD „Prosvjeta“ Rudo , Telelevizijom Rudo i COD Luna, počinje sa realizacijom prvih aktivnosti unutar ovog projekta. Projekat „Pozorišni atelje Istok“ ima za cilj da pomogne širenje pozorišne kulture među našim sugrađanima, gdje bi kroz pozorišnu edukaciju, pozorišne predstave, pozorišne radionice, mladi neafirmisani glumci uz stručnu pomoć poznatih pozorišnih i filmskih glumaca učili tehnike pozorišta. Sljedeće nedelje naš gost biće glumac Aleksandar Dunić. Planirano je da kroz niz različitih aktivnosti u periodu od 10.10 do 12.10. mladi glumci, naši sugrađani, nauče nešto novo o pozorišnom životu, prođu određene dramske radionice, usvoje neke dramske tehnike, ali i u otvorenoj komunikaciji sa glumce upoznaju život u pozorištu. Ovom prilikom naša amaterska-dramska sekcija prirediće dvije predstave (mlađa i starija grupa) kojima će se predstaviti ovom glumcu.

Naše gostoprimstvo, glumac Aleksandar Dunić pozdraviće jednim prigodnim kolažnim programom 11.10. u 20 časova u velikoj sali Doma kulture u Rudom.

Posjetioci će imati priliku da slušaju kazivanje dijelova eseja o ljubavi i sreći iz knjige filozofske proze „Blago cara Radovana“ Jovana Dučića; zatim, kazivanje i interpretiranje najljepših pjesama srpske ljubavne poezije; i na kraju, ovaj glumac počastiće nas pričama i anegdotama iz glumačkog života.

Ovaj projekat realizuje se uz pomoć Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske.