Počeli radovi na uvođenju grijanja u sportskoj dvorani Rudo

logoi

Opština Rudo je u sklopu projekta „Grijanje u sportskoj dvorani“, koji se implementira dijelom iz donatorskih sredstava, obezbjeđenih kroz UNDP Projekat integrisanog lokalnog razvoja (ILDP), nakon sprovedenog otvorenog postupka javne nabavke, potpisala ugovor sa firmom „GRIJANJEINVEST“ D.O.O. PALE, koja će raditi na instalaciji vazdušnog grijanja i ventilacije u sportskoj dvorani u Rudom i adaptaciji kotlovnice u SŠC Rudo, na koju će biti priključeno grijanje.

ILDP predstavlja zajednički projekat Vlade Švajcarske i Razvojnog programa Ujedinjenih naroda (UNDP) u Bosni i Hercegovini (BiH).

dvorana 2

Projekat je identifikovan tokom izrade Strategije razvoja opštine Rudo 2018-2027 godine. Izgradnja dvorane zvanično je okončana 2013. godine kada je i stavljena u funkciju. Trenutno se sportska dvorana koristi od strane sportista Javne ustanove za turizam i sport Rudo i od strane Srednjoškolskog centra Rudo. Trenutno sportska dvorana ne posjeduje odgovarajući sistem grijanja, zbog čega se tokom zimskog perioda ne može koristiti u punom kapacitetu.

Ovom donacijom osiguran je dio sredstava za rješavanje ovog problema i stvaranja uslova za razvoj sporta i boljih uslova za izvođenje nastave fizičkog u SŠC Rudo.

Ukupna vrijednost Projekta uvođenja grijanja u sportsku dvoranu je 90.234,33 KM bez PDVa, od čega je Vlada Švajcarske preko UNDP-a osigurala 43.375 KM za ovaj projekat, dok preostali dio izdvaja Opština Rudo.

dvorana