U novu sezonu sa boljim tribinama

U ponedeljak, 21.10.2019. godine će znanično početi radovi na sanaciji tribina na sportskom stadionu ,,Mitar Mićo Mandić“.

Više od pola vijeka, od kako su tribine napravljene, na njima nije bilo ozbiljnijih popravki, dok se na travnatom terenu fudbal igra bez prestanka, uz stalnu smjenu generacija. Tribine su usled starosti i izloženosti spoljnim uticajima (vremenskim uslovima) u velikoj mjeri nagrižene, dok su bočni zidovi nestabilni. Kroz projekat će se izvršiti sanacija tribina, kako bi popravili postojeće stanje i obezbjedili uslove koji se nalažu sportskim objektima.

tribine

Ovo je još jedan projekat koji se realizuje kroz projekat „Jačanje uloge MZ u BiH“. Inicijativa za njegovu realizaciju prepoznata je od strane građana opštine Rudo na centralnom forumu građana, koji je održan 31.01.2019. godina, nakon čega je opština Rudo pripremila projekat i aplicirala kod UNDP-a.

UNDP je sproveo tendersku proceduru i angažovao KP „Komunalac“ iz Višegrada da izvrši ove radove. Ukupna vrijednost projekta sa PDV-om iznosi 31.604 KM od čega je opština Rudo osigurala učešće od oko 23% od ukupne vrijednosti projekta.

Nakon rekonstrukcije tribina, kako bi se zaokružili radovi na ovom igralištu preostaje da se još izvrši zamjena golova i uradi iscrtavanje terena.

Projekat će doprinijeti unapređenju sportske infrastrukture za kvalitetnije sportske sadržaje za stanovike opštine Rudo, ali i za razvoj novih sportskih sadržaja.

Projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“, kojem se opština Rudo pridružila 2016. godine, zajednički je projekat Vlade Švajcarske i Vlade Švedske, a UNDP ga u BiH realizuje od 2015. godine.

tribine 2

Kroz projekat „Jačanje uloge mjesnih zajednica u BiH“, tokom njegovog trajanja, aktivnim učešćem Opštine i mjesnih zajednica: Rudo, Staro Rudo, Mioče, Štrpca i Strgačina, uspješno je do sada realizovano ukupno 9 projekata za ove mjesne zajednice. Pored toga realizovano je i 5 projekata u saradnji sa organizacijama civilnog društva. Opremljene su mjesne kancelarije i Društveni centar Rudo. Sve ove projekte su izglasali i odabrali građani mjesnih zajednica na forumima koji su održani tokom trajanja projekta.

Ovim projektom je unapređeno aktivno učešće građana i saradnja sa opštinom za unapređenju života u mjesnim zajednicama.