Ин мемориам: Милко Чолаковић (1961-2019)

milko_colakovic_1

Милко Чолаковић (1961-2019)

У петак 6. децембра 2019. године, након дуге и тешке болести преминуо је у 58. години  живота предсједник Клуба одборника Савеза независних социјалдемократа у општини Рудо Милко Чолаковић.

Милко Чолаковић рођен је 1961. године у Прибоју. Основну школу завршио је у  Штрпцима, средњу у Прибоју а дипломирао је на Правном факултету у Београду.

Током свог радног вијека обављао је дужност директора „Рудопласт“ и ЈУ Завод за запошљавање Републике Српске.

Чолаковић је, последњих година обављао дужност предсједника Клуба одборника СНСД-а у актуелном сазиву Скупштине општине Рудо, а за начелника општине Рудо  биран је у три мандата, од 2000. до 2011. године,

У свом богатом политичком животу, у једном периоду обављао је и дужност потпредсједника СНСД-а.

Комеморација ће бити одржана у Дому културе Рудо у недјељу у 10.30 часова, а  сахрана ће бити истог дана у 12.00 часова, на породичном гробљу у Омаринама.