In memoriam: Milko Čolaković (1961-2019)

milko_colakovic_1

Milko Čolaković (1961-2019)

U petak 6. decembra 2019. godine, nakon duge i teške bolesti preminuo je u 58. godini  života predsjednik Kluba odbornika Saveza nezavisnih socijaldemokrata u opštini Rudo Milko Čolaković.

Milko Čolaković rođen je 1961. godine u Priboju. Osnovnu školu završio je u  Štrpcima, srednju u Priboju a diplomirao je na Pravnom fakultetu u Beogradu.

Tokom svog radnog vijeka obavljao je dužnost direktora „Rudoplast“ i JU Zavod za zapošljavanje Republike Srpske.

Čolaković je, poslednjih godina obavljao dužnost predsjednika Kluba odbornika SNSD-a u aktuelnom sazivu Skupštine opštine Rudo, a za načelnika opštine Rudo  biran je u tri mandata, od 2000. do 2011. godine,

U svom bogatom političkom životu, u jednom periodu obavljao je i dužnost potpredsjednika SNSD-a.

Komemoracija će biti održana u Domu kulture Rudo u nedjelju u 10.30 časova, a  sahrana će biti istog dana u 12.00 časova, na porodičnom groblju u Omarinama.