Обавјештење

о радном времену трговинских и занатско – предузетничких радњи на подручју општине Рудо.за новогодишње празнике и Дан републике

У складу са Законом о празницима Републике Српске, (“Службени гласник РС“, број 43/07), републички празници у Републици Српској су:

• Нова година.01.01. 2020. и 02.01.2020. године и
  • Дан Републике 09.01.2020. године

У дане наведених државних празника сходно члану 7. Одлуке о одређивању радног времена.трговинским и занатско – предузетничким радњама на подручју општине Рудо ( “Службени гласник општине Рудо” број: 3/13, 15/13 и 16/13), трговинске, занатске и услужне радње не раде.

Изузетно, трговинске и занатске радње са претежно прехрамбеном робом, ради подмирења основних животних намирница, могу радити скраћено, а најдуже 4 ( четири) часа, с тим да радно вријеме мора бити видно истакнуто на улазним вратима трговинских и занатских радњи.

Обавјештавају се предузетници и правна лица да се придржавају радног времена. Надлежне општинске инспекције ће вршити контролу поштовања одредби Одлуке и санкционисати прекршиоце.

Обавјештење