Vladimir Bradonjić – proglašen za najboljeg mladog fudbalera Republike Srpske u 2019. godini

Nekadašnji fudbaler iz Rudog i sadašnji fudbalerRadnikaiz Bijeljine Vladimir Bradonjić proglašen je za najboljeg mladog fudbalera Republike Srpske u 2019. godini na manifestaciji koju je organizovao Fudbalski savez Republike Srpske i listSportski žurnal“.

bradonjic1

Ovaj mladi perspektivni fudbaler kaže da ova nagrada za njega predstavlja jedno veliko priznanje za rad, trud  i rezultate koje je ostvario u 2019. godini.

„Sigurno je da će mi ova nagrada u mnogome značiti i da će mi biti podstrek za dalji rad kako bih nastavio sa još boljim rezultatima“ izjavio je na dodjeli nagrade „Srđan Kačar“ za Radio Televiziju Republike Srpske prvotimac „Radnika“ Vladimir Bradonjić.

Manifestacija dodjele nagrada održana je u utorak 18. februara u „Kristalnoj dvorani“ hotela „Bosna“ u Banjaluci i okupila je najveća imena srpskog fudbala.

Svojim igrama Bradonjić je doprinio da Bijeljinci po drugi put u istoriji stignu do međunarodne scene igrajući kvalifikacije za Ligu Erope. Pored toga, sa Radnikom je ponovio istorisjki uspjeh plasmanom na peto mjesto u Premijer ligi BiH, te osvojio sedmi trofej Kupa RS, gdje je dobio specijalno priznanje za najboljeg igrača finalnog susreta.

„Veliku zahvalnost dugujem fudbalskom klubu „Radnik“ koji mi je pružio priliku da se afirmišem, kao i mojoj porodici na bezuslovnoj podršci u cjelokupnom dosadašem radu. Takođe, posebnu zahvalnost dugujem Fudbalskom savezu RS koji su prepoznali moj rad i dosadašnje rezultate“, dodao je Bradonjić.

Bradonjic

Fudbalski savez RS kandidovao je mladog Bradonjića za izbor deset najboljih sportista RS za 2019. godinu. Na prošlogodišem  65. izboru u organizaciji „Glasa Srpske“ Bradonjić je izabran među deset najboljih.

Za ovog dvadesetogodišnjeg fudbalera 2019. godina bila je najbolja godina u njegovoj dosadašnjoj profesionalnoj karijeri. Svojim igrama skrenuo je pažnju mnogo većih klubova, pa je samo pitanje vremena kada će dobiti priliku da se oproba u jačoj konkurenciji.