Демонстрација кулинарских вјештина на Сајму

По први пут на Сајму домаћих производа Рудо 2020, посјетиоци ће моћи присуствовати кулинарској радионици „Исидорин слатко-слани кутак“, током које ће моћи научити како се припремају укусна јела.

На штанду, који ће за ту намјену бити посебно опремљен, Исидора Новаковић, ће за све заинтересоване посјетиоце, у четвртак првог дана сајма са почетком у 16.30 часова демонстрирати припрему два посебно одабрана менија.

isidora

У оквиру мрсног менија биће припремљене: четири врсте пројарица, поховане палачинке, Цезар салата, вафли са различитим надјевима, слане палачинке и кнедле са шљивама.

У оквиру посног менија биће припремљене: посна слана торта, ружице са шампињонима, пуњене слане корпице с различитим надјевима (ајвар у шампињонима, паштета од туне) торта са малинама, цвјетићи са џемом и домаће штрудлице са љешником и кајсијама.

За освјежење, посјетиоци сајма ће имати прилике научити и како се прави црвена сангрија.

Исидора Новаковић је млада мајка и дипломирани правник, која се показала и као одлична куварица у справљењу слатко-сланих јела, која већ 3 године у назад припрема. Посебно се истакла у вјештини израде домаћих младеначких торти. Позната је и по свом наступу у ТВ емисији Практична жена.

Радионица кулинарства организује се у оквиру Сајама домаћих производа Рудо 2020., којег реализује  ЈУ за туризам и спорт Рудо, а подржава Стална радна група за регионални рурални развој (СWГ) у југоисточној Европи у партнерству са Њемачком организацијом за међународну сарадњу (ГИЗ) у оквиру пројекта „Диверсификација економских активности у руралним подручјима југоисточне Европе: Развој ланца вредности“.