Нема обољелих на територији општине Рудо

У циљ сузбијања, првенције и ублажавања посљедица пандемије корона вируса, од виших и нижих нивоа власти прописују се готово свакодневно нове мјере којих се грађани морају придржавати.

Од јуче од 8 часова од стране Р. Србије према БиХ затворени су сви гранични прелази, изузев за робни саобраћај.

Како преносе медији, Федерални штаб цивилне заштите ФБиХ, издао је наредбу о забрани кретања особама млађим од 18 и старијим од 65 година на подручју Федерације БиХ.

На јучерашњој сједници Републичког штаба РС за ванредне ситуације разматране су могућности подршке студентима из Републике Српске, који су се у вријеме проглашења пандемије вируса корона затекли у иностранству, на којој је речено да ће им се пружити сва неопходна помоћ.

Пореска управа Републике Српске издала је обавјештење за пореске обвезнике да је, на основу Закључка Владе Републике Српске, рок за предају годишњих пореских пријава продужен до 30. априла ове године.

На територији општине Рудо нема регистрованих случајева корона вируса, а у самоизолацији се налази 95 особа.

Комунална инспекција свакодневно врши провјеру ових лица. Апелује се да се иста придржавају прописаних мјера, у супротном ће бити санкционисана у складу са законом.

Од стране превозника, који обавља услуге јавног превоза на релацији Рудо-Вишеград, издато је саопштење да је превоз путника на поменутој релацији, обустављен до даљњег.