Нема промјена у општини Рудо

Након одржаног редовног састанка Штаба за ванредне ситуације општине Рудо, закључено је  да нема значајних промјена у односу на стање које је било јучер, у погледу ситуације која је изазвана појавом корона вируса.

На простору општине Рудо нема обољелих од корона вируса, а под надзором у кућној изолацији налази се 110 особа. Једно лице је изашо из кућне изолације, а нема регистрованих нових долазака из иностранства.

Са затварањем границе и привременим укидањем међуградског јавног превоза, смањена су кретања као и могућност преноса вируса.

Продавнице на простору општине Рудо и даље су снабдјевене основним животним намирницама и прехрамбеним производима, уз напомену да је на снази ограничење куповине појединих производа, као резултат примјене нове мјере Штаба за ванредне ситуације РС.

Општинске инспекције свакодневно врше контролу поштовања свих мјера које су донешене од стране владе и Штаба за ванредне ситуације РС, а посебно у погледу придржавања мјере самоизолације, уз напомену да су казне додатно пооштрене.

Апелује се на грађане да се смањи кретање у друге локалне заједнице, посебно гдје су регистровани случајеви обољелих од корона вируса.

За потребе обаљања процеса рада и у вријеме полицијског часа,  послодавац издаје потврду. Образац потврде може да се преузети испод.

Потврда о слободном кретању за потребе обављања процеса рада

Potvrda o slobodnom kretanju za potrebe obavljanja procesa rada

Закључак о предузимању мјера против лица која не поштују мјере кућне изолације

Закључак о обустави јавног превоза у друмском саобраћају