Nema promjena u opštini Rudo

Nakon održanog redovnog sastanka Štaba za vanredne situacije opštine Rudo, zaključeno je  da nema značajnih promjena u odnosu na stanje koje je bilo jučer, u pogledu situacije koja je izazvana pojavom korona virusa.

Na prostoru opštine Rudo nema oboljelih od korona virusa, a pod nadzorom u kućnoj izolaciji nalazi se 110 osoba. Jedno lice je izašo iz kućne izolacije, a nema registrovanih novih dolazaka iz inostranstva.

Sa zatvaranjem granice i privremenim ukidanjem međugradskog javnog prevoza, smanjena su kretanja kao i mogućnost prenosa virusa.

Prodavnice na prostoru opštine Rudo i dalje su snabdjevene osnovnim životnim namirnicama i prehrambenim proizvodima, uz napomenu da je na snazi ograničenje kupovine pojedinih proizvoda, kao rezultat primjene nove mjere Štaba za vanredne situacije RS.

Opštinske inspekcije svakodnevno vrše kontrolu poštovanja svih mjera koje su donešene od strane vlade i Štaba za vanredne situacije RS, a posebno u pogledu pridržavanja mjere samoizolacije, uz napomenu da su kazne dodatno pooštrene.

Apeluje se na građane da se smanji kretanje u druge lokalne zajednice, posebno gdje su registrovani slučajevi oboljelih od korona virusa.

Za potrebe obaljanja procesa rada i u vrijeme policijskog časa,  poslodavac izdaje potvrdu. Obrazac potvrde može da se preuzeti ispod.

Potvrda o slobodnom kretanju za potrebe obavljanja procesa rada

Zaključak o preduzimanju mjera protiv lica koja ne poštuju mjere kućne izolacije

Zaključak o obustavi javnog prevoza u drumskom saobraćaju

Zaključak o ograničenju kupovine pojedinih proizvoda