Нове активности у општини Рудо

Штаб за ванредне ситуације општине Рудо ради интензивно на новим активностима које имају за циљ спречавање ширења корона вируса али и ублажавања посљедица до сада донешених мјера.

У старом крилу ЈУ Дом здравља „Др Стојана и Љубица“ у припреми је карантин, за оне који прекрше мјеру самоизолације.

Десном обалом ријеке Лим, интензивирани су радови на санацији дијела пута који води трасом старог ћире, како би општина осигурала алтернативни пут, уколико дође до тоталне забране преласка преко територије МЗ Сјеверин која припада Р. Србији.

Још једном подсјећамо да на простору општине Рудо нема обољелих од вируса корона, 108 лица је у самоизолацији, 7 лица је изашло из самоизолације и нема регистрованих нових прелазака границе.

Апелује се на становнике општине Рудо да се придржавају прописаних мјера и да смање непосредне контакте.