Nove aktivnosti u opštini Rudo

Štab za vanredne situacije opštine Rudo radi intenzivno na novim aktivnostima koje imaju za cilj sprečavanje širenja korona virusa ali i ublažavanja posljedica do sada donešenih mjera.

U starom krilu JU Dom zdravlja „Dr Stojana i Ljubica“ u pripremi je karantin, za one koji prekrše mjeru samoizolacije.

Desnom obalom rijeke Lim, intenzivirani su radovi na sanaciji dijela puta koji vodi trasom starog ćire, kako bi opština osigurala alternativni put, ukoliko dođe do totalne zabrane prelaska preko teritorije MZ Sjeverin koja pripada R. Srbiji.

Još jednom podsjećamo da na prostoru opštine Rudo nema oboljelih od virusa korona, 108 lica je u samoizolaciji, 7 lica je izašlo iz samoizolacije i nema registrovanih novih prelazaka granice.

Apeluje se na stanovnike opštine Rudo da se pridržavaju propisanih mjera i da smanje neposredne kontakte.