Nove mjere od strane opštine Rudo u cilju prevencije i suzbijanja korona virusa

Opšina Rudo je, danas nakon održanog sastanka Opštinskog štaba za vanredne situacije, donijela niz novih mjera u cilju prevencije i suzbijanja širenja korona virusa.

• Od danas stupa na snagu zabrana rada svih ugostiteljskih objekata do 23.03. 2020. godine.
  • U prodajnim objektima i zanatsko uslužnim radnjama potrebno je ograničiti broj posjetilaca i vidno istaći obavješenje.

Preko Opštinskog odbora Crvenog krsta Rudo upućen je poziv volonterima za prijavu, radi evidencije i kasnije edukacije s ciljem pomoći našim najstarijim sugrađanima.

Sa graničnog prelaza Uvac prema Opštinskom štabu Rudo svakodnevno dolaze informacije (kopije rješenja o stavljanju pod kućnu izolaciju) kako bi se imao uvid u tačan broj lica i tačne informacije njima, kako bi se vršila kontrola kretanja ovih lica na teritoriji opštine Rudo.

Prema poslednjim informacijama, na teritoriji opštine Rudo nema oboljelih od korena virusa, dok je od strane nadležnih službi, do 18.03.2020 izdato 50 rješenja za kućnu izolaciju i stavljeno pod nadzor nadležnog Doma zdravlja ukupno 50 lica.

Prodavnice na prostoru opštine Rudo su u dovoljnoj mjeri snabdjevene osnovnim životnim namirnicama, a dostava robe se i dalje odvija nesmetano.

Od strane opštine Rudo, prema Fondu zdravstvenog osiguranja RS upućen je prigovor na rad poslovice jer je ista prestala sa radom u Rudom.

Apeluje se na građane da smanje neposredne kontakte te da se pridržavaju preporuka viših nivoa vlasti i zvaničnih institucija, i da smanje kretanje na javnim mjestima.

Naredba