Продужене мјере на 14 дана

Општински штаб за ванредне ситуације донио је закључак да се све мјере и одлуке које су раније донесене, продужавају у складу са републичким мјерама на 14 дана, тачније до 13. априла .

Подсјећамо да су на подручју општине Рудо забрањена:

• сва јавна окупљања,
  • рад угоститељских објеката свих категорија,
  • рад трговинама осим трговина прехране/робе широке потрошње, трговине сточне хране,
  • рад пијаце,
  • рад спортских организација и школа спорта, тренинзи и организовање такмичења за спортисте свих категорија.

Ограничен је рад:

•  У трговинским радњама прехрамбених и  роба широке потрошње и  сточне хране  од 7:00 до 18:00 часова ,
  • Продаја хљеба и пецива у објектима гдје се  они производе може се вршити  од 7:00 до 22:00 часа.

Уз поштовање и предузимање следећих мјера:

• ограничити број људи који истовремено могу бити у затвореном продајном простору и истаћи обавјештење о томе,
  • размак између купаца мора бити најмање 1 метар,
  • достава намирница је дозвољена од 7:00 до 18:00 часова уз максималне мјере хигијене и сигурности,
  • продајни објекти у оквиру бензинских пумпи могу радити од 7:00 до 18:00 али без ограничења за продају горива,,
  • апотеке и пољопривредне апотеке немају ограничења у погледу радног времена али морају ограничити број присутних у затвореном простору и раздаљину између купаца ( најмање 1 метар).

Напомињемо да је неопходно поштовати мјере ограничавања кретања у погледу старости становништва и забране кретања у вријеме полицијског часа.

Закључак о продужењу примјене мјера

Закључак о обавезном спровођењу мјера о обавезном реаговању на појаву болести изазване новим вирусом короне