Produžene mjere na 14 dana

Opštinski štab za vanredne situacije donio je zaključak da se sve mjere i odluke koje su ranije donesene, produžavaju u skladu sa republičkim mjerama na 14 dana, tačnije do 13. aprila .

Podsjećamo da su na području opštine Rudo zabranjena:

• sva javna okupljanja,
  • rad ugostiteljskih objekata svih kategorija,
  • rad trgovinama osim trgovina prehrane/robe široke potrošnje, trgovine stočne hrane,
  • rad pijace,
  • rad sportskih organizacija i škola sporta, treninzi i organizovanje takmičenja za sportiste svih kategorija.

Ograničen je rad:

•  U trgovinskim radnjama prehrambenih i  roba široke potrošnje i  stočne hrane  od 7:00 do 18:00 časova ,
  • Prodaja hljeba i peciva u objektima gdje se  oni proizvode može se vršiti  od 7:00 do 22:00 časa.

Uz poštovanje i preduzimanje sledećih mjera:

• ograničiti broj ljudi koji istovremeno mogu biti u zatvorenom prodajnom prostoru i istaći obavještenje o tome,
  • razmak između kupaca mora biti najmanje 1 metar,
  • dostava namirnica je dozvoljena od 7:00 do 18:00 časova uz maksimalne mjere higijene i sigurnosti,
  • prodajni objekti u okviru benzinskih pumpi mogu raditi od 7:00 do 18:00 ali bez ograničenja za prodaju goriva,,
  • apoteke i poljoprivredne apoteke nemaju ograničenja u pogledu radnog vremena ali moraju ograničiti broj prisutnih u zatvorenom prostoru i razdaljinu između kupaca ( najmanje 1 metar).

Napominjemo da je neophodno poštovati mjere ograničavanja kretanja u pogledu starosti stanovništva i zabrane kretanja u vrijeme policijskog časa.

Zaključak o produženju primjene mjera

Zaključak o obaveznom sprovođenju mjera o obaveznom reagovanju na pojavu bolesti izazvane novim virusom korone