Sajam domaćih proizvoda Rudo 2020

Međunarodni Sajam domaćih proizvoda u Rudom, postao je već spoj tradicije i gostoprimstva koja se iz godine u godinuodržava.

Tokom tri danaSajma, vrata Sportske dvorane u Rudom bila su otvorena za mnogobrojne izlagače i posjetioce koji su uživali u domaćim proizvodima i rukotvorinama.

Svoje proizvode predstavilo je više od 100 izlagačaizSrbije, CrneGore i BiH.

rudo_620x0

I ove godine, dio sajma je bio posvećen i mladima. Srednje škole iz Rudog, Priboja, Rogatice i Goražda, predstavile su svoje škole, kao i dostignuća učenika u raznim zanimanjima, oblastima i kroz sekcije.

Na konkursu osnovnih škola, takmičili su se učenici nižih i viših razreda osnovnih školaOŠ „Rudo“ Rudo, OŠ „Boško Buha“ Štrpci, OŠ „Vuk Karadžić“ Višegrad, OŠ „Sveti Sava“ Rogatica, OŠ „Fahrudin Fahro Baščelija“ Goražde i OŠ „Sveti Sava“ Foča.

U okviru konkursa dodeljene su nagrade:

Po ocjeni žirija nagrade za niže razrede otišle su OŠ “VukKaradžić” Višegrad, dok je za više razrede nagradu osvojila OŠ “Sveti Sava” Rogatica. Po ocjeni oraganizatora sajma u kategoriji nižih razreda nagrada je dodjeljena OŠ “Fahrudin Fahro Baščelija” Goražde, a u kategoriji viših razreda nagrada je dodjeljena OŠ “Sveti Sava” Foča. Po ocjeni posjetilaca najbolji radovi u kategoriji nižih razreda bili su radovi OŠ “Rudo” Rudo a  u kategoriji viših razreda radovi OŠ “Boško uha” Štrpci.

m_saj 2

Ove godine proširili smo takmičarski dio Sajma sa predstavljanjem domaćih rakija i ocjenom njihovog kvaliteta.

Zlatnu medalju za šljivu osvojio je Milanko Arsić iz Bjelog Brda,.

Zlatnu medalju za jabukovaču osvojio je Milivoje Vajić iz Jelića i

Zlatnu medalju za specijalne rakije osvojio je Podrum Simić iz Bajine Bašte.

Pored takmičenja za najbolju rakiju, kao novitet sajma, posjetioci su još mogli prisustvovati i kulinarskoj radionici naše sugrađanke Isidore Novaković, koja je demonstrirala svoje umjeće pripreme slatkih i sklanih jela.

Za Najljepši štand sajma proglašen je štand „Poljoprivrednog gazdinstva Vlačić“ iz Trebinja.

m_saj 3

Od četiri mjesne zajednice koje su učestvovale na sajmu, za Najštand mjesnih zajednica proglašen je štand MZ Mioče.

Ove godine posjetioci i izlagači sajma imali su priliku uživati u modnoj reviji na kojoj su bili predstavljeni Etno modeli EVROŽENA, modeli UŽ „EVA“ Rudo iz radionice Udruženja i modeli modne kuće „KONSTANTIN“, a koje su nosili srednjoškolci iz Rudog.

Sajam su podržali sponzori kojima su dodjeljene plakete. Uručene su i nagrade najvjernijim kupcima koji su kupovinom proizvoda na sajmu stekli pravo učešća u nagradnoj igri. Nagrade su obezbjeđene od strane  izlagača sajma.

Sajam domaćih proizvoda, organizuje Javna ustanova za turizam i sport Rudo uz finansijsku podršku Opštine Rudo, donatora, sponzora, sa nevladinim organizacijama i preduzetnicima.m_saj 1

Regionalnu manifestaciju Sajam domaćih proizvoda-Rudo 2020, podržava Stalna radna grupa za regionalni ruralni razvoj (SWG) u jugoistočnoj Evropi u partnerstvu sa Nemačkom organizacijom za međunarodnu saradnju (GIZ) u okviru projekta „Diversifikacija ekonomskih aktivnosti u ruralnim područjima jugoistočne Evrope: Razvoj lanca vrednosti i podizanje kapaciteta”