Нова одлука Републичког штаба за ванредне ситуације

На последњој сједници Републички штаб за ванредне ситуације донио је одлуку да се мјере у Републици Српској, које су раније донесене због спречавања ширења вируса корона, продуже до 11. маја уз одређене корекције.

Од сутра ће се примјењивати следеће мјере:

Особе старије од 65 година и више, имаће сваки радни дан од понедјељка до петка, од 7 до 10 дозвољену шетњу, уз обавезно ношење маски и рукавица и забрану груписања.

Шалтер сале свих јавних управа почињу са радом од 7 до 15 часова.

Дозвољен је рад кухиња и достава хране и пића као и шалтерска продаја, али без конзумације унутра просторија гдје се продаје.

Од сутра ће од 7 -19 почети са радом услужне радње као што су аутопраонице и хемијске чистионице.

Са радом ће почети и радње са информатичком и телекомуникационом опремом, салони намјештаја, друге занатско предузетничке радње осим  фризерских салона и козметичких радњи, те музеја и библиотека.

До  1. маја  биће следеће мјере  на снази:

До 1.  маја није дозвољен рад трговинама,  које се не баве прехрамбеном робом, а налазе се у тржном центру.

Од 1. маја биће омогућен рад тржним центрима, док пословање дјечијим  играоницама, угоститељским објектима и биоскопа неће бити могуће.

Од 1. маја почиње са радом и сточна пијаца

Од 1. маја у болницама ће радити специјалистичке амбуланте са 50 одсто капацитета.

Још увијек није дозвољен рад кафића, хотела, угоститељских објеката, фризерских  и козметичких салона. О почетку њиховог рада  правиће се анализе у наредном периоду.

Влада РС ће на својој званичној страници објавити детаљан план отварања.

Закључак се може преузети на следећем линку: Одлука Републичког штаба