Rudo bez oboljelih i sa manje lica u samoizolaciji

Danas je Opštinski štab za vanredne situacije održao redovan sastanak, na kojem je razmatrano stanje u vezi sa mjerama koje su preduzete u cilju sprečavanja širenja virusa kovid -19.

Zaključeno je da je stanje zadovoljavajuće, imajući u vidu da na prostoru opštine Rudo nema zaraženih virusom kovid -19 i da je većina stanovnika izašla iz samoizolacije, te da se trenutno u kućnoj izolaciji nalazi 9 a u karantinu 2 osobe.

Lica koja su izašla iz izolacije nisu imala simptome virusa korona tokom 14 dana koliko je i trajala samoizolacija.

Štab je donio odluku da se u preventivne svrhe ponovo izvrši dezinfekcija ulica i stambenih zgrada.

U skladu sa odlukama Republičkog štaba za vanredne situacije, sve mjere koje su ranije donesene i dalje ostaju na snazi do 13.04.2020. godine.