Нерадни 9. мај

У складу са одредбама Закона о празницима Републике Српске („Службени гласник РС“, бр. 43/07) нерадни дан је 09.05.2020.године (субота), када се обиљежава републички празник, Дан побједе нам фашизмом.
У дане празника Републике не раде републички органи и организације, органи јединице локалне самоуправе, предузећа, установе и друге организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.
Јединице локалне самоуправе су, у дане празника, дужне поступати у складу са одлукама Републичког штаба за ванредне ситуације односно у складу са одредбама градских/општинских штабова за ванредне ситуације.
Трговинске радње са претежно прехрамбеном робом у дане празника РС могу радити скраћено, најдуже 4 (четири) часа.